מהו דיכאון קליני
רשימת תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות

טיפול הומאופתי בדיכאון

טיפול טבעי בדיכאון קליני (דיכאון מז'ורי), דיכאון כרוני (דיסתימיה) ודיכאון לאחר לידה (Postpartum Depression).


2/1/2017

מהו דיכאון קליני - תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות

2/1/2017

מספר החולים המאובחנים בדיכאון ומקבלים תרופות אנטי דיכאוניות, הולך וגדל מדי שנה. מהם ההבדלים בין תרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות לתרופות אנטי דיכאוניות טבעיות?


רשימת תרופות אנטי דיכאוניות טבעיותטיפול הומאופתי בדיכאון

אל תהססו לפנות על-מנת לקבל טיפול נגד דיכאון באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות. טיפול נגד דיכאון באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות עובד, וקיימים פתרונות טיפול בדיוק בשבילכם! טיפול נגד דיכאון באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות מציל חיים!

סובלים מדיכאון? צרו קשר עוד היום ונתאם עבורכם טיפול נגד דיכאון באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות שמתאימות לכם! חבל על כל יום שעובר!
חייגו ל- 0505830696


מהו דיכאון קליני?

כיום כ-20% מאוכלוסיית העולם המערבי סובלים מדיכאון, נתון שלדברי המומחים עולה בהתמדה.

דיכאון קליני (דיכאון מז'ורי) הוא מצב ריגשי קשה, המשפיע לרעה על התפקוד היומיומי, החברתי והתעסוקתי. מלבד העצב, מופיעים סימפטומים של ייאוש, איבוד עניין בדברים שהיו פעם מרגשים, ריקנות פנימית, הפרעות בתיאבון, הפרעות שינה ומחשבות שליליות. לסיכומו של עניין, דיכאון קליני הוא מצב נפשי, המאופיין במצב קבוע של מצב רוח ירוד המלווה בחרדות, מחשבות אובדניות, אובדן הנאה ותיאבון ופגיעה קשה בתפקוד היומיומי. דיכאון קליני היא הפרעה נפשית המשפיעה על מצב הרוח. הפרעה המאופיינת בתחושות של ייאוש, עצב עמוק, רגשות כעס עזים, תשישות נפשית, חוסר אונים, חוסר ערך, אובדן תיאבון, איבוד הנאה ועניין בפעילויות אשר בעבר גרמו לחולה סיפוק ולעיתים גם מחשבות אובדניות. התסמינים שמעורר דיכאון קליני, פוגעים בתפקוד היומיומי של החולה. ניתן לטפל בדיכאון קליני באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות, או באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות.תרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות

על פי הרפואה הקונבנציונלית, נהוג לטפל בדיכאון על ידי תרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות כגון ציפרלקס, סרוקסט, רסיטל, סרנדה ועוד. במקרים קשים של דיכאון, המטופלים אף יאושפזו כדי למנוע פגיעה עצמית. מיותר לציין שטיפולים אלה בדיכאון, ניחנים בחסרונות משמעותיים ומידת האפקטיביות שלהם שנויה במחלוקת. יחד עם זאת, תופעות הלוואי של התרופות האנטי הדיכאוניות הקונבנציונליות, יכולות להיות חריפות, גופניות ורגשיות – עד כדי נטייה התאבדותית. לאור הפתרונות הבעייתים שהרפואה הקונבנציונלית מציעה להתמודד עם דיכאון (תרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות), רוב האנשים הסובלים מדיכאון לא מטופלים בצורה נכונה או בכלל לא מטופלים - מעדיפים לא לקחת תרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות ולא לטפל בדיכאון כלל. אלו שכן מחליטים לטפל בדיכאון בעזרת תרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות, נתקלים בתופעות לוואי חריפות, גופניות ורגשיות, שבסופו של התהליך לא מצליחים לטפל בדיכאון לעומק.

לפני שלושים שנה, רוב חוקרי בריאות הנפש האמינו כי דיכאון נגרם על ידי "חוסר איזון כימי" של נוירוטרנסמיטורים במוח. אבל התיאוריה הרווחת היום, היא שדיכאון נובע ממספר גורמים, ולא רק בגלל חוסר איזון כימי במוח. דיכאון נובע ממגוון סיבות, הכוללות בעיות בתאי עצב, נטייה גנטית, אירועי חיים מלחיצים, תרופות מסוימות ובעיות רפואיות נוספות.

עשרות שנים של מחקר הראו כי תרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות יכולות לעזור להקל על התסמינים של דיכאון אצל חלק מהחולים. תרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות יכולות באמת להשפיע על חייו של אדם. עם זאת, תרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות אינן משפיעות לחיוב על כולם ואינן מטפלות כראוי בדיכאון של החולים. הקהילה הרפואית מסכימה כי תרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות לא צריכות להיחשב פתרון גורף לכל אלה הסובלים מדיכאון.

חובה לציין, שלתרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות לוקח תקופה של עד חודש עד שמגיעים להשפעה. לאורך אותו הזמן, הדיכאון עדיין שולט במצב הרוח של המטופל. החולה צריך להיאזר בסבלנות רבה עד להקלה במצבו ולהגיע לנקודה שהדיכאון נעלם לחלוטין. התאמת תרופה אנטי דיכאונית קונבנציונלית לחולה הסובל מדיכאון הוא תהליך ארוך. במשך תהליך ארוך זו, המטופל יחליף (בהתאם להוראות הרופא) תרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות וגם מינון במקרה הצורך. במקרים אלה, חולף זמן רב עד שחל שיפור במצבו של המטופל. לעומת זאת, בנטילת תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות, התהליך קצר יותר. המטופל לא חייב לסבול מדיכאון עד שמתבצעת התאמה תרופתית למצבו.

מחקרים מראים גם כי תרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות עלולות לגרום למספר רחב של תופעות לוואי לרבות תופעות לוואי מיניות, בעיות פוריות, עליה במשקל, סיכון לסוכרת, בעיות לחץ דם, סיכון מוגבר להתקף לב ואפילו נטייה התאבדותית.כיצד מזהים דיכאון?

כאשר זה מגיע לדיכאון, אין מדובר בהפרעה קלה במצב הרוח ובתחושת דיכדוך זמנית שמהווה חלק נורמלי מחיינו, במיוחד כשהתחושה זו קשורה לאירועים קשים, אלא מדובר בתחושה לא פרופורציונלית לסיבה חיצונית. הדיכאון הופך להפרעה של ממש - יש ירידה ופגיעה במצב הרוח לאורך זמן, עצבות ואיבוד הנאה הגורמת סבל רב לאדם – החולה בדיכאון לא מתפקד ביום יום כמו בעבר.

דיכאון יכול להופיע בשלבים שונים בחיינו והוא נפוץ יותר במעברים ושינויים - שינויים הורמונלים בגיל ההתבגרות, שינויים אחרי לידה, בגיל המעבר, כמו כן אחרי מצבים הדורשים הסתגלות בעקבות אובדן או טראומה, אחרי גירושין, משרה חדשה, יציאה לגמלאות, אובדן כספי ועוד.


טיפול נגד דיכאון באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות - טיפול הומאופתי בדיכאון

מאחר וההומאופתיה מטפלת גם בבעיות פיסיות כמו גם בבעיות נפשיות, לטיפול נגד דיכאון באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות יש מענה יעיל. טיפול נגד דיכאון באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות, משפר באופן אמיתי את מצב הרוח, המצב הרגשי והבריאות הכללית.

לאחר נטילת תרופה אנטי דיכאונית טבעית, ניתן תוך זמן קצר, להרגיש שמשהו שונה קורה – במקום לחץ נכנסת רגיעה, במקום עצב נכנסת אופטימיות ושמחה. תהליך שהולך ונמשך, עד שהאדם מתחזק מבחינה נפשית, ועד שמושג איזון ובריאות נפשית. כאב הדיכאון חולף לו.

טיפול נגד דיכאון באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות, שונה מאוד, מטיפול בתרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות. הגישה ההומאופתית היא גישה הוליסטית ולא טיפול כנגד תסמינים בלבד. יחד עם זאת, אין כל מניעה מלהיות בטיפול פסיכיאטרי וטיפול טבעי בדיכאון בו זמנית, מכיוון שתרופות אנטי דיכאוניות טבעיות, פועלות באופן שונה ולא מנוגדות לטיפול בתרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות.

טיפול נגד דיכאון באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות, מעניק למטופל לא רק שיפור משמעותי במצבו הנפשי שבגינו הגיע לטיפול, אלא גם שיפור בחוויה הפנימית שלו. כמו כן שיפור בבריאות הכוללת הן נפשית והן גופנית. הוא מתחיל לחיות חיים בריאים נטולי דיכאון.

טיפול נגד דיכאון באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות מתאים הן לילדים והן למבוגרים. המטופל יכול להמשיך לקבל תרופות אנטי דיכאוניות קונבנציונליות כגון ציפרלקס וסרנדה, במקביל להמשכו של טיפול נגד דיכאון באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות. עם התקדמות הטיפול נגד דיכאון באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות, מומלץ לרדת במינון התרופה האנטי דיכאונית הקונבנציונלית. הורדת המינון של התרופה האנטי דיכאונית הקונבנציונלית מתבצעת באופן הדרגתי עד להפסקה מוחלטת.

ברשימת התרופות האנטי דיכאוניות הטבעיות ניתן למצוא את התרופות הטבעיות הבאות: איגנציה Ignatia, היפריקום Hypericum וקלקריה קרבוניקה Calcarea Carbonica.

באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות, ניתן לטפל בסוגי הדיכאון הבאים: דיכאון קליני (דיכאון מז'ורי), דיכאון כרוני (דיסתימיה) ודיכאון לאחר לידה (Postpartum Depression).רשימת תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות והפעם בהרחבה

איגנציה Ignatia

איגנציה היא תרופה אנטי דיכאונית טבעית, המשמשת לטיפול טבעי בדיכאון. התרופה האנטי דיכאונית הטבעית איגנציה, נותנת מענה מהיר עבור חולים שסובלים מדיכאון בעקבות אירוע טרגי שאירע בחייהם, כגון פיטורים ממקום עבודה או סיום מערכת יחסים ארוכה.

היפריקום Hypericum

היפריקום היא תרופה אנטי דיכאונית טבעית. תרופה טבעית זו פועלת כמעכב סלקטיבי של ספיגה חוזרת של סרוטונין.

קלקריה קרבוניקה Calcarea Carbonica

קלקריה קרבוניקה היא תרופה אנטי דיכאונית טבעית. קלקריה קרבוניקה משמשת לטיפול טבעי בדיכאון, חרדות, כאבי ראש וסחרחורות.מקרה אמיתי על שימוש בתרופה אנטי דיכאונית טבעית - טיפול הומאופתי בדיכאון

מאיה בת 33, אם לשתי בנות, הגיעה אלי לטיפול בדיכאון שלאחר לידה. היא ביקרה אצל רופא משפחה והוא רשם לה תרופה אנטי דיכאונית קונבנציונלית. למרות שמצבה היה קשה מאוד, היא נאלצה לוותר על הטיפול באמצעות תרופה אנטי דיכאונית קונבנציונלית, כיוון שחששה מתופעות הלוואי שכדורים פסיכיאטרים נגד דיכאון עלולים לגרום. בנוסף, הרופא אסר עליה להניק.

היא סיפרה לי, שלא הצליחה להתאושש לאחר הלידה ושהיא שוקעת בעננה שחורה. ביומיום היא לא מצליחה לתפקד, נמצאת כל היום במיטה וקמה רק כדי לאכול ולהניק. הסבתא מטפלת בילדות יחד עם מטפלת.

היו לה מחשבות אובדניות – מחשבות על מוות באופן טורדני. היא לא עברה לשלב המעשה, מפחד שלא תצליח במעשה ותישאר נכה לכל חייה. שום דבר לא עשה לה טוב. היא הרגישה לבד בעולם ופחדה שבעלה יעזוב אותה. היא הגיעה אלי בעקבות המלצה של הסבתא, שחשבה טיפול נגד דיכאון באמצעות תרופות אנטי דיכאוניות טבעיות יכול תעזור.

מאיה זכתה לקבל ממני טיפול נגד דיכאון באמצעות תרופה אנטי דיכאונית טבעית. שמרתי איתה על קשר רציף ויומיומי בשל מצבה הקשה. כבר למחרת נטילת התרופה האנטי דיכאונית הטבעית, מאיה החלה לבלות יותר עם בתה התינוקת. בהתחלה, לא חשבה שהמצב ישתנה כל כך מהר אחרי מנה קטנה של תרופה אנטי דיכאונית טבעית. הרי אין פתרונות קסם. מאיה המשיכה לקחת מנה יומיומית של התרופה האנטי דיכאונית הטבעית. מצבה הלך והשתפר והיא החלה לבלות יותר זמן עם משפחתה, כולל טיפול במטלות הבית. היא גם התחילה לחשוב שהגיע הזמן לחזור לעבודה ולהתחיל לנהל את החיים שלה כמו בעבר.

במהלך החודשים הבאים היא המשיכה להגיע לביקורת תקופתית והמשיכה לקבל את התרופה האנטי דיכאונית הטבעית. מצבה המשיך להשתפר והיא אינה זקוקה עוד לטיפול כל שהוא, לרבות תרופות אנטי דיכאוניות אחרות.

לאחר חודשיים מאיה הגיעה אליי למעקב וזה מה שהיא סיפרה:
"מצבי השתפר פלאים! אני מתפקדת רגיל וחזרתי לעבודה. מחשבות אובדניות לא עוברות בראשי יותר! אני שמחה ומאושרת שמצאתי פיתרון למצב כל כך סבוך. לא האמנתי שאפשר לצאת מדיכאון באמצעות תרופה אנטי דיכאונית טבעית.”


עוד על דיכאון ועל שיטות טבעיות לטיפול בדיכאון

דיכאון וכאבים כרוניים קשורים זה לזה בגין שינויים בגנים במוח

אנשים הסובלים מכאב כרוני נוטים יותר לפתח הפרעות במצב הרוח, אבל עד כה לא ברור כיצד זה קורה. מחקר חדש מצא כי כאב כרוני יכול לגרום לשינויים גנטיים באזורי מוח המקושרים לדיכאון וחרדה, ממצא שעלול להוביל לטיפולים חדשים לכאב.

"לפחות 40% מהחולים הסובלים מצורות חמורות של כאב כרוני, נוטים גם לפתח דיכאון בשלב מסוים, יחד עם בעיות קוגניטיביות אחרות", אומרת דוקטור ונציה זכריו מבית הספר לרפואה אייקן בניו יורק.

על מנת לבדוק אם יש קשר גנטי בין המחלות הנ"ל, זכריו חקרה עכברים עם נזק למערכת העצבים ההיקפית שלהם. עכברים אלה הראו תסמינים הדומים לכאב כרוני אצל בני אדם - רגישים למגע ונמנעים ממצבים שעלולים לגרום להם גם כאב.

בתחילה התנהגות הכאב בעכברים נחקרה לתקופה קצרה, אומרת זכריו. "בהתחלה, ראינו רק גירעונות סנסורים ותסמינים דמויי כאב. אבל כעבור כמה שבועות, החיות פיתחו חרדה ודיכאון."


שיטות טבעיות לטיפול בדיכאון

צא החוצה

חשיפה על בסיס קבוע לשמש (לא בקיץ הלוהט), היא אחת הדרכים היעילות ביותר להילחם בדיכאון בצורה טבעית. טיול בטבע הוכח כמפחית מתח, מקל על דיכאון וחרדה ומרומם את מצב הרוח. הידעת שחשיפה לאור השמש יכולה להגביר את רמות הסרוטונין בגוף? חשיפה לאור טבעי גם מסייעת לווסת את המקצבים היומיים של הגוף, אשר אחראים לקבלת שינה נאותה. שינה טרופה היא אחת הגורמים לדיכאון.

תתחיל לאכול בריא

כולנו יודעים שאוכל בריא טוב לבריאות. כיום, יש מחקרים שאומרים שלאכול בריא תורם למצבו הנפשי (מבחינה חיובית כמובן). קיימים אפילו מזונות אשר מעלים את ייצור הסרוטונין בגוף. מזונות אלה אלה כוללים ביצים, מזונות עשירים בחומצות שומן אומגה 3 (סלמון, סרדינים, טונה וזרעי פשתן), שומנים בריאים (שמן קוקוס ושמן פשתן) ומזונות המכילים טריפטופן (שיבולת שועל, קשיו, צימוקים, נבטי חיטה, חיטה מלאה, תרד ובטטה).

תתחיל להתעמל

פעילות גופנית לא רק תורמת לשיפור המצב הגופני, אלא גם לשיפור המצב הנפשי. פעילות גופנית מהווה תרופה טבעית נגד דיכאון. כמעט כל סוג של פעילות גופנית יכולה לשפר את מצב הרוח שלך ולהילחם בדיכאון, באם זה הרמת משקולות או פעילות אירובית.הריצה עזרה לי להילחם בדיכאון

אהבתי את התחושה שקיבלתי כאשר רצתי, במיוחד כאשר רצתי למרחק גדול. אתה מרגיש פרץ של אנדורפינים - תגמול ראוי למאמץ הקשה. דרך טבעית נגד דיכאון. זו תחושה כל כך נעימה, שגורמת לך לרוץ שוב ושוב, שבוע אחרי שבוע. אין שום דבר יותר טוב מזה.

אבל מאז הפציעה, חדלתי לרוץ לחלוטין ואז הדיכאון השתלט עלי. הרגשתי שאני על סף תהום.

אני בן 41, ונלחמתי בדיכאון וחרדה קשים מאז גיל ההתבגרות. לא טיפלתי בדיכאון במשך שנים רבות עד שנות השלושים המוקדמות שלי. ניסיון ההתאבדות שלי, הביא אותי לטיפול רפואי.

דיכאון היא מחלה שונה ממחלה פיסית. שלא כמו הבטן והרגליים, אשר דומים באופן אנטומי אצל רוב האנשים ויש להם טיפולים מתאימים לכאבים, המוח הוא איבר מורכב ביותר ושונה בצורה ניכרת מאדם לאדם. תרופות אנטי דיכאוניות שעובדות עבור מטופל אחד, לא בהכרח יעבדו אצל מטופל אחר ואפילו עלולות לגרום לו לתופעות לוואי קשות.

התרופות האנטי דיכאוניות לא תמיד עבדו, ובמשך השנים זה נהיה מאוד קשה למצוא תרופות אנטי דיכאוניות וטיפולים שמתאימים לי. ביליתי שנים בממסד לבריאות הנפש, עובר מרופא לרופא וממטפל למטפל. כשאני אומר שלקחתי כל תרופה אנטי דיכאונית שיש, על-מנת להילחם בדיכאון, אני לא מגזים. המשכתי לסבול מדיכאון בגלל חוסר היכולת של הרופאים לטפל בי. בסופו של דבר לא הייתי מעוניין בחיים שלמים של סבל. לא יכולתי לשאת יותר את כאב הדיכאון. ניסיתי להתאבד פעם נוספת.

בנסיון ההתאבדות האחרון שלי כמעט הצלחתי לסיים את חיי. אני זוכר שכחזרתי להכרה, הרגשתי צינור במורד הגרון. הבטתי סביבי בבהלה. אשתי, לילך, הייתה לצדי, אחזה את ידי השמאלית וקראה לאחות. קיבלתי זריקת הרגעה, וכאשר התעוררתי שוב, הצינור נעלם ואשתי עדיין החזיקה את ידי.

לילך היא האדם המדהים ביותר שפגשתי בחיי. הריצה היא שהפגישה אותנו. אותה ריצה שעזרה לי להילחם בדיכאון. פעילות שחזרתי אליה לאחר שהחלמתי מהפציעה.דיכאון לאחר לידה

דיכאון לאחר לידה פוגע ב-10% מהנשים, עד כשנה לאחר הלידה עצמה. יולדת הסובלת מדיכאון ואשר נוטה לאבד עניין בתינוק ובסביבה, חייבת להתייעץ עם גורם מקצועי.

דיכאון אחרי לידה היא מחלה אשר נוטה לבלבל. הרי הולדת התינוק הוא אירוע משמח ביותר, ומרגע הלידה היולדת אמורה להתרגש ולשמוח. אך ככל שהזמן עובר לו, היולדת חשה בדיכאון, ואינה מסוגלת להפיק הנאה מהתינוק.

מהן הסיבות דיכאון לאחר לידה?

הולדת תינוק הוא אירוע מכונן, אשר מוביל בכוח לשגרת חיים חדשה ותובענית במיוחד. מלבד השינויים הפיסים שחלים ביולדת לאחר הלידה, היא גם נדרשת להסתגל במהירות לתפקיד החדש בחייה - אמא לתינוק שדורש תשומת לב עשרים וארבע שעות ביממה. מצב זה יכול ליצור מצוקה רגשית קשה, אשר בסופו של דבר מובילה לדיכאון.

הסימפטומים של דיכאון לאחר לידה:

  • מצב רוח ירוד
  • אובדן הנאה כללית
  • חוסר תיאבון
  • דימוי עצמי נמוך קיצוני
  • מחשבות אובדניות (לא בכל המקרים)


טיפול נגד דיכאון על בסיס טבעי


חזרה לעמוד הראשי