עזרה ראשונה בהומאופתיה

טיפול בהומאופתיה קלאסית במצבים דחופים

13/11/2016

עזרה ראשונה בהומאופתיה

13/11/2016

המידע שניתן כאן הוא כללי. מומלץ להתייעץ עם הומאופת מוסמך לפני מתן טיפול.

טיפול בהומאופתיה קלאסית במצבים דחופים מביא להחלמה מלאה ובתוך זמן קצר. התרופות ההומאופתיות (רמדיז) אינן מכילות חומרים כימיים והן בטוחות לשימוש בתינוקות, ילדים, נשים בהריון ובמבוגרים.

ההומאופתיה מתייחסת בצורה אינדיבידואלית לכל מחלה ובעיה ובודקת כל מקרה לגופו, אך במצבים דחופים וקיצוניים, רובינו מגיבים דומה. במקרה של חבלה או כוויה, תהיה לכולנו אותה תגובה, לכן ניתן להשתמש ברמדיז שידועות מראש במקרים הללו:

  • Arnica - נותנים במצב של פגיעה פיזית קשה כמו חבלה באיברים. הגורם הוא בדרך כלל מכה או חבלה שגורמת לסימנים כחולים על פני העור, דימום או שתף דם פנימי. הרמדי תעזור לכיווץ כלי הדם ולעצירת הדימום.
  • Aconitum - ניתן בכל אירוע פתאומי. כאשר האדם חווה הלם פיזי ונפשי, נראה מבולבל, המום ומפוחד.
  • Calendula - ניתנת למניעת זיהומים ולחיטוי - לריפוי פצע פתוח ומדמם (אך לא בחתך עמוק). כשהרקמה היא קרועה ומדממת, במקרים של כוויות מכל סוג. קלנדולה יעילה מאוד בטיול בכוויות - מונעת נמק של איברים וצלקות ומזרזת את ההחלמה. על כוויות ניתן למרוח ג'ל קלנדולה. יחד עם המריחה יש למצוץ שני כדורים (גלובולים) מתחת ללשון כשלוש פעמים ביום.
  • Sulphuric Acid - ניתנת במצב שיש כוויה כימית.
  • Arsenicum Album - רמדי הניתנת במיוחד במצבים של הרעלת מזון ושילשולים מימיים. השילשולים מלווים בכאבי בטן קשים ואי שקט. האדם נראה חיוור. מבקש הרבה מים ולאחר שתיה מקיא. השילשול מוחמר בלילה.
  • Hypericum - רמדי יעילה מאוד כאשר קיימת פגיעה עצבית (פצע מסכין, ניתוח ,כשהדלת נסגרת על אצבע , פגיעה בעמוד השידרה והראש). הכאב הוא כאב נוירולוגי - חלה הרעה מתזוזה ומקור.
  • Ledum - תרופה הומאופתית, אשר מומלצת לטיפול בפצעים שנגרמו ממכשיר חד עם פגיעה כמעט לא מדממת, אך בעלת כאב רב. יעילה במצבים של טטנוס ונשיכת בעלי חיים.חזרה לעמוד הראשי