טיפול אלטרנטיבי בפסוריאזיס
טיפול טבעי בפסוריאזיס

5/2/2017

טיפול אלטרנטיבי בפסוריאזיס - טיפול טבעי בפסוריאזיס

5/2/2017

פסוריאזיס

פסוריאזיס היא מחלה כרונית אוטואימונית, שמתאפיינת בהופעה של קשקשים עבים על פני העור. המחלה מופיעה מכיוון שמערכת החיסון מזהה את תאי העור הבריאים כזרים שיש להילחם נגדם. עקב כך, נוצר תהליך דלקתי הגורם לעודף תאי עור.

כ-30% מחולי פסוריאזיס מפתחים גם דלקת מפרקים פסוריאטית.

פסוריאזיס אינה מחלה מדבקת ויכולה להתפרץ או להחמיר עקב לחצים נפשיים.

חולי פסוריאזיס נמצאים גם בסיכון גבוה לחלות בסוכרת, תסמונת מטבולית, יתר לחץ דם והשמנה.


הטיפול הקונבנציונלי בפסוריאזיס

הטיפול הקונבנציונלי בפסוריאזיס הוא לרוב דרך משחות סטרואידיות ומשחות המכילות חומצות, וגם כן דרך חשיפה לקרינה על סגולית מסוג A.


טיפול תרופתי בפסוריאזיס באמצעות רטינואידים

רטינואידים הן חומצות שנגזרות מויטמין A, אשר מאיטות את קצב חלוקת התאים על פני העור. לתרופות אלה קיימות תופעות לוואי, כגון עליה בשומנים בדם, פגיעה בתפקודי הכבד וכו'.

מטוטרקסט או ציקלוספורין שייכות לקבוצה של תרופות שפוגעות ביכולת התאים להתחדש ולכן התרופה פוגעת בכל התאים בגוף ומאטה את קצב התחלפותם של התאים הבריאים. שימוש לאורך זמן, עלול לגרום לנטייה לזיהומים, לדימומים, לאנמיה ועוד.


טיפול בפסוריאזיס באמצעות סטרואידים

טיפול מקומי בפסוריאזיס באמצעות סטרואידים ידוע כיעיל לזמן קצר ומחייב עליה מתמדת במינון התרופה. יחד עם זאת, ידוע ששימוש ארוך טווח גורם לנזק בלתי הפיך לבריאות הכללית.


טיפול בפסוריאזיס באמצעות פוטותרפיה

בשיטה זו מנסים להשיג הפוגה במחלת הפסוריאזיס על ידי חשיפה לקרינה על סגולית מסוג A. אפשרות חלופית לטיפולים אלו היא חשיפה לקרני שמש בים המלח.


טיפול אלטרנטיבי בפסוריאזיס - טיפול טבעי בפסוריאזיס

הטיפול בפסוריאזיס בדרך הקונבציונלית משאיר את החולים ללא מענה אמיתי ונכון למחלתם. הרפואה הקונבציונלית מתייחסת רק לביטוי חיצוני של המחלה ולא לאדם החולה. לעומת זאת, בטיפול הטבעי אלטרנטיבי בפסוריאזיס, יש התייחסות לביטוי האישי ולדרך שבה האדם מבטא את מחלתו. לכן, בטיפול הומאופתי שני אנשים שחולים באותה מחלה יקבלו תרופה שונה. ולכן, ההומאופת מתייחס בדיוק רב לכל המאפיינים של המחלה, לאופי המטופל ולעולמו הפנימי. המטופל, על פי כל ההבחנות הללו, יקבל רמדי אחת מבין רבות, המשקפת נאמנה את מחלתו, אופיו ואת התסמינים הנלווים למחלה. הטיפול ההומאופתי מתייחס לאדם בצורה הוליסטית ולכן השפעתו מיטיבה עם האדם ואינה מוגבלת רק לפסוריאזיס אלה תורגש גם בבריאות הכללית.

לקבלת תרופה טבעית לטיפול בפסוריאזיס נא חייג
050-5830696חזרה לעמוד הראשי