תחליף לריטלין על בסיס טבעי

ריטלין טבעי

תחליף טבעי לריטלין

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות נא להתקשר לטלפון
050-5830696


תחליף לריטלין על בסיס טבעי


מהו ריטלין?

ריטלין היא תרופה, אשר המרכיב העיקרי שלה הוא חומר ממריץ, בעל השפעות דומות לאמפטמינים ולקוקאין. הריטלין משמש לטיפול בהפרעות קשב וריכוז ופעלתנות יתר. שימוש בריטלין לא יעיל בכל המקרים. ריטלין משפיע בצורה שונה על רמות שונות של הפרעות קשב וריכוז ופעלתנות יתר. מינון נמוך של ריטלין עלול לא להיות אפקטיבי, בעוד מינון גבוה של ריטלין עלול לפגוע בתפקוד הקוגניטיבי. מינון גבוה מדי של ריטלין עשוי לגרום לפסיכוזה פרנואידית. בעוד לתחליף לריטלין יש השפעות ארוכות טווח, השימוש בריטלין לא יעיל לטווח הארוך. ריטלין נשאר בגוף רק מספר מוגבל של שעות ולאחר מכן פגה השפעתו. אם מטופל זוכה לאבחון שגוי כי הוא סובל מהפרעת קשב וריכוז או/ו פעלתנות יתר, הוא יהיה בסיכון רב לנזק נוירולוגי לטווח הארוך, זאת עקב השימוש בריטלין.

למה תחליף לריטלין על בסיס טבעי?

בשנים אחרונות אנחנו ערים לתופעה הולכת וגדלה של ילדים ומבוגרים הסובלים מבעיות קשב וריכוז. ילדים אלו מאובחנים כסובלים מ-ADD ו-ADHD ומטופלים על ידי ריטלין ודומיו.

השימוש בריטלין פוחת עם הזמן והורים המודאגים מחפשים תחליף לריטלין על בסיס טבעי - אלטרנטיבה טבעית ויעילה יותר, ללא תופעות לוואי ועם תוצאות ארוכות טווח.

תופעות הלוואי והנזקים של הריטלין עולים בשיעור ניכר לעומת יעילותו. ריטלין הוא סם נרקוטי ותופעות הלוואי דומות לסמים קשים, כגון קוקאין. הנה כמה מהתופעות הלוואי הנפוצות של שימוש בריטלין:

 • פחדים וחרדות.
 • הפרעות שינה.
 • בעיה ביצירת קשר חברתי.
 • קהות חושים.
 • נטיה לאובדנות.
 • התמכרות לסמים בעתיד.
 • כאבי בטן.
 • פגיעה בתפקודי כבד (עליה בשיעור הטריגליצרידים והכולסטרול).
 • חוסר תאבון.
 • דיכאון.


תחליף לריטלין על בסיס טבעי עדיף על פני ריטלין

ריטלין היא התרופה השכיחה ביותר בעולם, לטיפול בהפרעות קשב וריכוז. ריטלין נועדה לעזור לילדים ומבוגרים, אשר סובלים מהפרעות קשב וריכוז. הפרעות קשב וריכוז הן הפרעות המקשות על ילדים ומבוגרים (הסובלים מהן), להתרכז ולהתמקד במשימות שלפניהם, באם זה לימודים או עבודה. התסמינים של הפרעות הקשב והריכוז מפריעים לילדים ומבוגרים במהלך הלימודים והעבודה. מטרת הריטלין היא לחדד את ריכוז המטופל, כך שתהיה באפשרותו את היכולת להתמקד במשימה שלפניו. תחליף לריטלין על בסיס טבעי הוא הפתרון המתאים לאלה הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. היתרונות הבולטים של תחליף לריטלין על בסיס טבעי הם: טיפול בתסמינים של הפרעות הקשב והריכוז ללא שימוש במרכיבים כימיים, וללא תופעות הלוואי, אשר מופיעות בנטילת ריטלין. אחד ההבדלים בין נטילת ריטלין לנטילת תחליף לריטלין על בסיס טבעי, הוא תחילת ההשפעה מרגע נטילת התרופה ומשך ההשפעה. בעוד השפעת הריטלין היא די מהירה אך קצרה, לתחליף לריטלין על בסיס טבעי נדרש זמן מה להשפיע על המטופל, אך ההשפעה היא ארוכת טווח.

הומאופתיה מטפלת בהצלחה מזה שנים רבות בתופעת קשב וריכוז, כמו גם בהפרעות התנהגות אחרות, ויותר ויותר הורים פונים לקבלת תחליף לריטלין על בסיס טבעי - טיפול חלופי לטיפול התרופתי הקונבנציונלי.

היתרונות בתחליף לריטלין על בסיס טבעי:

 • הטיפול הוא אינדיוידואלי ומתייחס למטופל ולא רק למחלה. כאשר ילד מגיע לטיפול הומאופתי, מותאם לו רמדי (תחליף לריטלין על בסיס טבעי) אחת, המותאמת מבין רבות, שנותנת מענה בצורה אופטימלית לכל הסימפטומים הנלווים לבעיית הקשב והריכוז.
 • הומאופתיה מטפלת בשורש הבעיה ומחזירה את האיזון לגוף ולנפש.
 • תחליף לריטלין על בסיס טבעי אינו ממכר, בעוד ריטלין אכן ממכר.
מתן הגיע אליי בגיל 8, כאשר הוא סובל מ-ADHD. הוא קיבל טיפול בריטלין מאז כיתה א', ללא שום שיפור בהפרעות הקשב מהן הוא סבל. מתן סבל מאי שקט מתמיד וכאשר לא קיבל ריטלין, הוא לא הצליח לשבת לרגע - היה חייב לגעת בכל דבר שראה וכל דבר הסיח את דעתו. בבית הספר היה לו קשה מאוד להתרכז ועקב כך סבל מקשיי למידה חמורים. בנוסף לבעיה ההתנהגותית, סבל מתן מדלקות גרון חוזרות והיה מטופל באופן קבוע באנטיביוטיקה.

במהלך הפגישה הראשונה, אימו של מתן סיפרה: "לפני הריטלין מתן היה ילד שמח וחברותי מאוד, סקרן ומלא חיים, ומאז שהוא שלוקח ריטלין התנהגותו השתנתה לרעה. הוא לא מבלה כמו פעם עם חבריו (פעם הבית היה מלא חברים), מתבודד, לא רוצה ללכת לבית ספר ורוב הזמן שרוי בדיכאון." רשמתי למתן תחליף לריטלין על בסיס טבעי, לטיפול בהפרעות הקשב והריכוז שלו. לאחר שבוע אחד בלבד, אימו סיפרה שהיה שיפור במצבו. המחנכת של מתן סיפרה, שמתן פחות מפריע בכיתה, יושב בשקט ויותר מרוכז. השיפור הורגש גם בבית ואימו של מתן סיפרה, שמתן מסוגל לשבת בשקט, להכין שיעורי בית ולשחק לבד זמן ממושך בלי צורך בגירוים תמידיים.

הטיפול ההומאופתי בתחליף לריטלין על בסיס טבעי, נמשך כשנה וחצי בתדירות משתנה לפי הצורך ולאחר התייעצות עם רופא. הוריו של מתן הורידו לו את מינון הריטלין בהדרגה. שנתיים אחרי הטיפול, מתן הוא ילד בריא ושמח. השיפור והישגיו בבית הספר עלו בצורה משמעותית. דלקות הגרון פחתו בהיקפם ואין צורך באנטיביוטיקה. היום מתן מנהל חיים רגילים כמו כל ילד בגילו, ללא ריטלין כלל. מתן מגיע אלי למעקב תקופתי.


ריטלין הוא חומר ממכר. בתור ממריץ, ריטלין משחרר דופמין במוח, מה שמחזק את השימוש בסמים ממריצים בעתיד. כאשר השימוש בריטלין מסתיים, ניתן לראות תסמיני גמילה כמו שניתן לראות אצל מכורים לסמים.

מבוגרים נוטים לפתח מחלות לב וריאות, לאחר שימוש ממושך בריטלין. מחלות לב עלולות לגרום להתקפי לב ולמוות פתאומי. ריטלין מעלה את לחץ הדם ואת הדופק באופן משמעותי, דבר אשר עלול לגרום לבעיות כגון לחץ דם גבוה.

ריטלין כחומר ממריץ, מגביר ערנות. תופעה אשר יכולה לגרום לנדודי שינה. בעיה נוספת הקשורה לבעיה אחרת - יכולתו של ריטלין לשמור על ערנות, מוביל לשימוש ניכר בקרב סטודנטים. שימוש אשר מוביל להתמכרות.תופעות הלוואי של תרופות
לטיפול בהפרעות קשב וריכוז

חזרה לעמוד הראשי